in

Milostenia – jertfa bine plăcută lui Dumnezeu, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 10 octombrie 2018)

În Epistola Sobornicească, Sfântul Apostol Iacov la capitolul II, versetele 12-13 ne învață:,,Aşa să grăiţi şi aşa să lucraţi, ca unii care veţi fi judecaţi prin legea libertății, căci judecata este fără milă pentru cel care n-a făcut milă. Şi mila biruieşte în faţa judecăţii”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară activități de ajutorare a persoanelor cu venituri modeste. Părintele slujitor Herișanu Ion Cosmin de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie.

Milostivi cu cei neajutorați, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din protoieria Pitești

Icoana – cale între Cer și Pământ, parohia Găvana IV din municipiul Pitești