in

Milostenia, jertfă bineplăcută lui Dumnezeu – parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II – Pitești

(Publicat în: 5 noiembrie 2018)

Prin milostenie ne asemănăm lui Dumnezeu, Cel numit mult-milostiv și îl urmăm pe Mântuitorul nostru Iisus Hristos, a Cărui învățătură, activitate și viață întreagă a însemnat o revărsare a bunătății, milei și dragostei Sale față de noi, oamenii.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o activitate caritabilă în parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, Protoieria Pitești, în care părintele slujitor Doru Dumitrescu, a oferit încălțăminte și îmbrăcăminte pentru un copil.

Glasul copiilor din tinda bisericii – parohia Bălilești, protoieria Câmpulung Muscel

Întâlnire cu tineri la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești