in

Milostenia- poartă către Cer, parohia Bălilești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 10 aprilie 2019)

Iubirea de săraci şi iubirea de străini sunt două ramuri de măslin cu al căror rod se ung toţi, din care însuşi Domnul Îşi unge capul şi picioarele şi va răsplăti în împărăţia cerească pe acela care-L unge. Că adevăratul iubitor de săraci aude pe Cel ce zice: „Milostenia şi credinţa nu te vor lăsa pe tine, însă să le legi pe ele de grumazul tău şi vei afla darul, ca să gândeşti cele bune înaintea Domnului şi a oamenilor”, spunea Sfântul Antioh.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Negescu Cicelon de la parohia Bălilești din Protoieria Câmpulung Muscel a dăruit alimente, îmbrăcăminte și cărți pentru copii, unei familii fără venituri.

Cum trebuie să-L iubim pe Dumnezeu – cateheză parohia Valea Mare, orașul Ștefănești

HRISTOS: SUFLETUL SATULUI MEU – Concursul Național Catehetic la Biserica Bătușari din Curtea de Argeș