in

Milostenia, poartă către Cer – parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 19 august 2019)

În cei ce stăpânesc mila și adevărul, în aceștia stăpânește și tot ce e plăcut lui Dumnezeu. Căci adevărul nu judecă pe nimeni fără milă, iar mila nu se îndreaptă cu iubire spre niciun om fără adevăr.

Cu atenta purtare de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu implicarea parohiilor și a preoților slujitori, desfășoară programul filantropic: Milostenia, poartă către Cer.

Părintele slujitor Roșu Ion Irinel de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o persoană cu venituri modeste.

 

MAICA DOMNULUI – MAMA TUTUROR CREȘTINILOR, cateheză la parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

Rugăciune pentru bătrânii de la Centrul medico-social din Rucăr