in

Milostenia, poartă către Cer, Parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, Pitești

(Publicat în: 24 decembrie 2019)

Rugăciunea poate, mai mult decât orice altceva, să ne păstreze neîncetat strălucirea acestei haine duhovniceşti care este sufletul. Şi, împreună cu ea, şi milostenia prisositoare – capul bunătăţilor noastre şi mântuirea sufletelor noastre. Căci această înjugare a rugăciunii şi milosteniei ne poate aduce de Sus mii de bunătăţi, ne poate stinge focul păcatelor şi ne poate da multă îndrăzneală. 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei din Pitești, a oferit alimente pentru o familie care are greutăți financiare.

CONCERT DE COLINDE ANIVERSAR LA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX IUSTIN PATRIARHUL – CÂMPULUNG MUSCEL

Bucuria de a dărui, parohia Drăguțești, protoieria Pitești