in

Milostenia și rugăciunea, bucurie pentru suflet – mănăstirea Glavacioc

(Publicat în: 18 octombrie 2018)

Se cade a pune în minte mila și judecata, adică să câștigăm după dreptate și să împărțim milostenie, după cum este scris, ca prin aceasta să ne apropiem de Dumnezeu. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară proiecte filantropice pentru ajutorarea semenilor noștri.

Părintele protosinghel Casian Crețu, starețul Mănăstirii Glavacioc, desfășoară săptămânal activități social-filantropice, dăruind hrană caldă persoanelor în vârstă, singure și cu venituri modeste.

Să ne curăţim ţara de spurcăciunile aduse de alţii

ZIUA EUROPEANĂ A PĂRINȚILOR sărbătorită la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân din Curtea de Argeș