in

Moment catehetic pentru elevii de la Școala Generală din Valea Ursului

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a desfășurat o activitate catehetică, prin Parohia Glâmboc, din Protopopiatul Piteşti, la Şcoala Generală „Virgil Calotescu”, Valea Ursului- Bascov, în care preoţii slujitori Lazăr Cristian şi Moise Dumitru Alexandru au rostit o cateheză cu tema „Sfântul Apostol Andrei, apostolul poporului român.”

La activitate au participat cadrele didactice: doamna profesoară de limba română Ruţă Cătălina, domnişoara profesoară de religie Stanciu Loredana şi domnul învăţător Stănicioiu Leonard. Copiii au primit cărticele de rugăciuni şi dulciuri.

Puterea plantelor medicinale: Coada Calului sau pipirig

Milostivi față de cei necăjiți, parohia Vatra Satului, protoieria Câmpulung Muscel