in

Noi umblăm și colindăm – parohia Olari, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 28 decembrie 2018)

Una dintre expresiile cele mai vii ale tradiţiei poporului român, prin care a exprimat poetic taina iubirii lui Dumnezeu pentru oameni, se regăseşte în colinde. Colindele şi toate cântările liturgice ale Bisericii noastre din această perioadă de pregătire duhovnicească pentru marea sărbătoare a Naşterii Domnului ne îndeamnă să ne minunăm cu mintea şi să ne bucurăm cu inima de înţelesul adânc al tainei Naşterii Pruncului Iisus, în Care se arată bunătatea iubirii milostive a lui Dumnezeu pentru lume.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Biroul de Catehizare, , a organizat un concert de colinde în biserica parohiei Olari din Protoieria Curtea de Argeș.

Părintele slujitor Croitoru Vasile a mulțumit copiilor pentru colinde și le-a oferit daruri.

Milostivi față de aproapele, parohia Ciumești, protoieria Mioveni

Ajutor la domiciliu, parohia Bascov, protoieria Pitești