in

O ce veste minunată – colinde la parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 26 decembrie 2018)

Smerenia este haina lui Dumnezeu cu care El S-a îmbrăcat atunci când a venit în lume. Să ne cucerim de smerenia Domnului cea negrăită și să-I aducem, împreună cu magii, darurile credinței și faptelor bune.

În Parohia Lăzărești s-a desfășurat o activitate cultural – religioasă. În ziua sfântă a Nașterii Domnului, dupa Sfânta Liturghie, elevii Școlii Lăzărești, la inițiativa preotului coslujitor Geantă Horațiu Ioan și coordonați de doamna profesor de religie Geantă Solomon Petruța au susținut un program de colinde. La final, toți copii au primit pachete cu dulciuri.

Nașterea Mântuitorului nostru Iisus Hristos la noua Catedrală Arhiepiscopală din Curtea de Argeș

Milostenia, hrană pentru suflet, parohia Fâlfani II, protoieria Costești