in

O masă caldă pentru cei fără adăpost, parohia Prundu III din municipiul Pitești

(Publicat în: 5 noiembrie 2018)

Adevărata milostenie nu inseamna o cale mai comodă de a ne calma conştiinţa, în care  sa aruncăm cativa banuti  unor sarmani fără măcar să îi privim în ochi. Adevărata milostenie se face din inimă,  cu bucurie, oferind atat sprijind material cat si vorbe calde, incurajari si sfaturi. Milostenia facuta cu bucurie este cu adevarat facuta din inima si ea este bineplacuta lui Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin, proiectul social  ,, Masa calda pentru  copii proveniti din familii nevoiase”.

 

Elevii de la Școala din Leordeni au vizitat biserica de la Goleștii Badii

Despre Sfintele Taine – cateheză la parohia Turculești, protoieria Topoloveni