in

O masă caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, municipiul Pitești

(Publicat în: 24 ianuarie 2019)

Milostenia nu se face cu scopul iertarii pacatelor, caci pacatele nu se rascumpara cu bani. Milostenia se face cu scopul apropierii sufletului de Dumnezeu. Iar apropierea de Dumnezeu este cea care spala pacatele. Prin urmare, faptele de milostenie ne folosesc intai noua insine si apoi celorlalti.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin un proiect social constand in oferirea unei mese calde si dulciuri unor copii proveniti din familii nevoiase.

 

Maica Domnului, pildă de smerenie și ascultare – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Daruri pentru elevii din comuna Domnești