Oaspeți de seamă la biserica Mavrodolu

(Publicat în: 30 octombrie 2019)

Parohia Mavrodolu din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a incheiat parteneriate educaționale cu mai multe școli și grădinițe din județul nostru. Preoții împreună cu educatorii și profesorii trudesc pentru buna educație a copiilor colaborând în derularea diverselor activități.

Din programul face parte parteneriat face parte și vizita copiilor de la Grădinița ,,Căsuța Poveștilor”la biserica Mavrodolu. Copiii au fost insoțiți de doamna educatoare Radu Istrate Niculina.

Preoții Sturzeanu Dumitru-Victor și Țîru Cătălin le-au vorbit copiilor despre importanta rugăciunii în viața noastră, despre importanța respectului față de cei din jur, despre sfinți și sărbători.

CURS DE CHITARĂ PENTRU TINERII DIN PAROHIA MĂRCUȘ

Protoieria Curtea de Argeș – Campionii Bucuriei Sociale, octombrie 2019