in

Parohia Maica Precista a dăruit manuale de Religie

(Publicat în: 24 ianuarie 2019)

Educatia nu este si nu poate fi deplina, daca nu asigura armonia intre cuplul suflet – spirit si cuplul viata – corp, conferind o formatie spiritual – religioasa personalitatii umane in devenire. Constiinta religioasa se situeaza la baza intregii dezvoltari spirituale, raspunzand necesitatii de implinire a fiintei umane.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul a desfășurat o activitate în care preoții slujitori Victor Grigore și Dorin Bucur de la parohia Maica Precista, au dăruit manuale de Religie, elevilor de la Școala nr. 16 I.L. Caragiale din municipiu Pitești.

 

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Maica Domnului, pildă de smerenie și ascultare – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel