in

Parohia Mavrodolu alături de micii grădinari

(Publicat în: 23 noiembrie 2019)

Parohia Mavrodolu din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul este adesea prezentă în grădinițele și școlile din Municipiul Pitești. Preoții împreună cu educatorii și profesorii trudesc pentru buna educație a copiilor colaborând în derularea diverselor activități.

Preotul Sturzeanu Dumitru-Victor a fost  în mijlocul preșcolarilor și le-a vorbit despre rolul rugăciunii în viața omului, despre sărbători, cât și despre importanța cumințeniei și a ascultării de părinți și dascăli.

La sfârșitul activității, copiii au fost miruiți și au primit iconițe și dulciuri.

 

 

Milostivi cu cei neajutorați, parohia Rotărești din protoieria Pitești

Dăruind vei dobândi, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș