in

Parohia Mavrodolu în sprijinul celor sărmani

(Publicat în: 27 octombrie 2019)

Sectorul Social și Filantropic al Eparhiei Argeșului și Muscelului prin Parohia Mavrodolu din Protopopiatul Pitesti  continuă acțiunile de binefacere din cadrul parteneriatului  social cu parohia Slatina din Protopopiatul Curtea de Argeș.

Preotul  Sturzeanu Dumitru- Victor, cu ajutorul mai multor persoane din Pitești, a  dăruit haine, mobilier și alimente  unor enoriași din parohia Slatina, păstoriți de către preotul Enache Ionuț, oameni  care trăiesc în condiții modeste. Copiii acestora au primit cu multă bucurie daruri ce au constat în dulciuri și jucării.

 

 

Ziua Armatei Române – manifestări religioase și militare în municipiul Pitești

Protoieria Topoloveni – Campionii Bucuriei Sociale, octombrie 2019