in

PAROHIA MAVRODOLU-PELERINAJ DUHOVNICESC

(Publicat în: 19 octombrie 2018)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte CALINIC, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Cateheză a organizat un Pelerinaj duhovnicesc .

Credinciosii, însoțiți de preotul Sturzeanu Dumitru-Victor au vizitat mai multe mânăstiri și obiective istorice din Dobrogea,  hrănindu-se spiritual prin închinarea la Sfintele Moaște, ascultând cuvânt de folos de la viețuitorii mânăstirilor și înălțând rugăciuni către Dumnezeu pentru țara noastră și pentru familie.  În fiecare pelerinaj, prin credință,  descoperim  noi soluții prin care Biserica dă putere omului să meargă mai departe pe urcușul ce duce spre îndumnezeire.

Ghiozdane pentru elevii din comuna Săpata, protoieria Pitești

100 de ani de la Marea Unire – activitate catehetică la parohia Găvana III din Pitești