in

Parohia Prundu III din Pitești alături de cei fără adăpost

(Publicat în: 31 octombrie 2017)

Milostenie faci? Milostenie vei găsi. Deoarece nu avem iubire, nu avem milostenie în suflet. Să cerem de la Dumnezeu să ne dea iubire. Să ne dea harul milosteniei, caci prin el ajutam nu doar pe cei nevoiasi, ci ne ajutam in primul rand pe noi. Si dacă noi nu vom uita de cei sarmani, nu ne va uita nici Hristos pe noi, cand va veni vremea sa dam socoteala pentru cate am fi putut face si n-am facut.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a continuat, in Duminica dupa Inaltarea Sfintei Cruci, la Parohia  Prundu III Pitesti cu Hramul ,,Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin si a preotului Zahiu Catalin proiectul social  ,,Masa calda pentru persoanele nevoiasi’’.

Bucuria de a fi creștin, parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești

Sinaxar 1 noiembrie 2017