in

Parohia Rudeni din protoieria Curtea de Argeș, alături de elevi

(Publicat în: 16 septembrie 2016)

Mântuitorul nostru Iisus Hristos, când îi fericește pe cei milostiv, îi laudă și îi fericește nu doar pe cei care miluiesc cu bani, ci și pe cei care fac aceasta din inima lor. Prin urmare, să avem dispoziție potrivită pentru milostenie și atunci vor urma toate bunurile.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a adus bucurie pentru copiii din parohia Rudeni, protoieria Curtea de Argeș, care au participat la slujba de binecuvântare oficiată de părintele Mihalcea Daniel, și s-au bucurat de darurile primite.

Masa bucuriei în parohia Sfânta Vineri din protoieria Pitești

Bucuria de a dărui în Eparhia Argeșului și Muscelului