in

Pelerinaj pe Valea Argeșului, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară pelerinaje pentru credincioșii de toate vârstele, vizitându-se atât mănăstiri și parohii, dar și alte locuri cu însemnătate deosebită, din punct de vedere spiritual, istoric și cultural.

Părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu de la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, a organizat un pelerinaj pentru copiii din grupa de cateheză, și, însoțiți de doamna învățător Popescu Ioana, au vizitat Mănăstirea Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul din localitatea Corbeni, Transfăgărașanul și Barajul Vidraru, punându-se accentul pe jertfa și munca fără odihnă a strămoșilor noștri, ca noi să ne bucurăm astăzi ochii și sufletele de frumusețea acestei lumi văzute.

Ajutor la domiciliu, parohia Ciocanu, protoieria Câmpulung Muscel

Darul bucuriei, parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș