Pelerinajul bucuriei. Parohia Pielcani, Protoieria Pitești

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic şi de Misiune, realizează pelerinaje pentru credincioşii de toate vârstele, vizitându-se locuri care au o însemnătate deosebită din punct de vedere spiritual, cultural şi istoric.

Părintele Jianu Valter – Alexandru de la Parohia Pielcani, Protoieria Piteşti, a organizat un pelerinaj la sfinte mânăstiri, locuri pline de duhovnicie şi istorie.

În drumul duhovnicesc, s-au închinat și au vizitat Mănăstirea Sfânta Treime din Strehaia și Mănăstirea Sfânta Ana din Orșova.

Pelerinii au păşit cu emoţie în sfintele mânăstiri, înălţând rugăciuni de mulţumire către Bunul Dumnezeu.

De asemenea, a fost vizitată și Cetatea Medievală a Severinului, din Drobeta – Turnu Severin.

Bătrâneți binecuvântate, parohia Valea Mare, orașul Ștefănești

Simpozionul Internațional Experimentul Pitești: Reeducarea prin tortură