in

Pelerinajul copiilor, parohia Găvana IV din Pitești

(Publicat în: 25 noiembrie 2019)

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a organizat un pelerinaj pentru copiii care participă la activitățile desfășurate la Centrul Social Cultural Sfânta Maria Magdalena din cadrul parohiei Găvana IV din Pitești.

Vizitele la mănăstiri :catedrala arhiepiscopala Vâlcea, mănăstirile Horezu și Bistrița, impresionante ctitorii episcopale și voievodale, au oferit prilej de bucurie, în care sufletul gusta  din dulceața rugăciunilor înălțate către Bunul Dumnezeu.

Arhitectura,pictura,icoanele, sfintele moaște, muzeele sunt mărturii ale vremurilor încărcate de  semnul biruinței, al sfințeniei, al credinței.

Alături de cei încercați, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Cateheză la Biserica Bătușari, Protoieria Curtea de Argeș