in

Postul, rugăciunea și faptele bune – cateheză parohia Găvana IV, protoieria Pitești

Când puterea lui Hristos ne umbreşte, atunci suntem foarte puternici. Când postirea se însoţeşte, se întăreşte, se înconjoară cu celelalte, cu rugăciunea, cu meditaţia, cu trezvia, cu mersul la biserică, cu mărturisirea, cu Sfânta Împărtăşanie, cu faptele bune şi cu milostenia, atunci întregeşte frumuseţea pregătirii sufletului și vom cunoaște cât de nemărginită este iubirea lui Hristos faţă de om.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare a organizat o activitate catehetică, în care părintele slujitor Lăudat Daniel de la parohia Găvana IV a mers la Școala Generală nr. 15 Adrian Păunescu din municipiul Pitești, unde a rostit un cuvânt catehetic elevilor din clasa a IV-a, coordonați de doamna Sandu Maria, profesor de Religie.

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A PĂSĂRILOR la Grădinița Sfânta Ana din Curtea de Argeș

Sfintele Taine – cateheză, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel