in

Preoții din Cercul Pastoral nr. III al Protoieriei Topoloveni, s-au reunit în biserica Budișteni

(Publicat în: 6 iunie 2019)

La Parohia Budisteni, preoții slujitori din cercul pastoral nr. III: parohia Leordeni,  parohia Nicolae Cretulescu,  parohia  Ciulnita Prundeni,  parohia Budisteni,  parohia Ciulnita Eustatiade,  Parohia Glambocata 1, parohia Glambocata 2, parohia Baloteasca , parohia Popesti Cateasca , parohia Ratesti parohia Tigveni, parohia Ciupa, au participat la conferința pastorală.

  Lucrarea a fost susținută pe pr paroh Ungureanu Mihai.  Tema s-a intitulat „Patriarhul Nicodim Munteanu , un ierarh înțelept,  cărturar si apărător al credinței strămoșești „. Întâlnirea a debutat cu slujba de Tedeum. 

La final au discutate probleme de ordin administrativ pastoral misionar , gospodăresc , social filnatropic si catehetic precum si greutățile si dificultățile pe care le întâmpină preotii din parohii

Daruri pentru cei lipsiți, parohia Izvorul Tămăduirii, protoieria Pitești

Parohia Mavrodolu – rugăciune pentru sănătatea copiilor