in

Prezentarea Concursului Național de Cateheză la Școala Nae A. Ghica din Rucăr

(Publicat în: 5 martie 2020)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, implementează proiectul Concursului Național Catehetic ,,Iubirea lui Hristos în familia mea”, inițiat de Patriarhia Română, cu prilejul declarării Anului 2020,  ,,Anul Omagial al  pastorației părinților și copiilor” și  ,,Anul comemorativ al filantropilor ortodocși români”, în toate unitățile de învățământ,  din cuprinsul parohiilor argeșene și  muscelene.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a prezentat elevilor de la Școala Nae A. Ghica din Rucăr,  proiectul concursului, cerintele și obiectivele stabilite în desfășurarea complexului de activități, ce se vor desfășura în acest cadru, toate acestea având drept scop, participarea la faza pe Protoierie a Concursului, care va avea loc în data de 31 martie 2020,  la Sediul Protoieriei Câmpulung Muscel, precum și la fazele ce vor urma.

Îngerul păzitor, bunul meu prieten – cateheză parohia Rotărești, protoieria Pitești

Comuniunea sfinților – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești