in

Proiectul Învierea Domnului la Şcoala ”Virgil Calotescu” din Bascov

(Publicat în: 2 aprilie 2018)

Casa de Cultură din comuna Bascov a fost gazda proiectului ”Învierea Domnului”, care a fost organzat de Şcoala Gimnazială ”Virgil Calotescu”, în parteneriat cu bisericile parohiale din localitate. Manifestarea a constat într-o expoziţie de icoane desenate şi pictate, precum şi de ouă încondeiate.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, preoţii slujitori: Enescu Tiberiu de la parohia Rotăreşti, Tudor Răzvan de la parohia Bascov, Lazăr Cristian şi Moise Dumitru de la parohia Glâmboc şi Corjuc Ioan de la parohia Valea Ursului, au oferit daruri pentru copiii din centrele de cateheză, participanţi la eveniment.

Floriile – Intrarea Domnului în Ierusalim, cateheză parohia Aref, protoieria Curtea de Argeş

PROCESIUNE IN AJUNUL FLORIILOR LA BISERICILE DIN CARTIERUL GAVANA