in ,

Puterea plantelor medicinale: Ginkgo Biloba

(Publicat în: 16 august 2019)

Din cercetările savantului dr Robert Morse, putem să ne înfruptăm cu bucurie, că până și despre planta medicinală Ginkgo Biloba spune că este: „una din cele mai miraculoase plante medicinale pentru sistemul cerebral și sistemul nervos.”1 Corectează insuficiența vasculară cerebrală, fiind utilizată pe tot globul ca remediu în amnezie, pierderi de memorie și vertij (amețeli).

Fortifică și sistemul cardiovascular, ajutând fluxul sangvin către țesuturi.

Cine are astm, țiuit în urechi, hemoroizi, flebite, varice, li se recomandă să folosească de îndată și cu încredere, miraculoasa plantă medicinală, Ginkgo Biloba.

Pentru regenerarea nervoasă și cerebrală, dr. Robert Morse2, recomandă planta-minune, Gotu Kola, creată de Dumnezeu pentru însănătoșirea noastră!

Trebuie să-I mulțumim Domnului Dumnezeu pentru dragostea de a semăna în Grădina Sa, darurile de sănătate naturală, plantele miraculoase, dar fără margini pentru creatura Sa binecuvântată!

Calinic Arhiepiscopul, Vrei să fii sănătos?, ediția a doua, Editura Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, 2018

1 Dr. Robert Morse, Să trăim sănătos fără toxine, Editura Paralela 45, Pitești, 2009, pag. 366.

2 Idem, pag. 368.

Sinaxar 17 august 2019

Binecuvântare Arhierească la biserica parohiei Poinărei, protoieria Curtea de Argeș