in ,

Puterea plantelor medicinale: Pan d’Arco (Handroanthus impetiginosus)

(Publicat în: 24 iulie 2019)

După cum afirmă dr. Robert Morse, Pan d’Arco este un excepțional „prieten” din Brazilia, fiind un adevărat tonic, care fortifică și mărește rezistența celulelor.

Această plantă exotică este antiparazitară de vârf, eficientă în tratamentul infecțiilor cu micro-organisme (bacteriene, virale și protozoare) fiind și un excelent constructor al sistemului umanitar și – atenție – utilizat în tratamentul diverselor forme de cancer și are un puternic efect asupra sistemului limfatic, eliminând tumorile, furunculele, abcesele, afecțiuni dermatologice, dermatite și psoriazis, calmând și inflamațiile.

Să o folosim cu încredere, mai ales că ajută în tratamentul diverselor forme de cancer. Oricum, de avem posibilitatea, să folosim planta Pan d’Arco, în mod preventiv, pentru a nu se instala formele incipiente de cancer.

Cu încredere în Dumnezeu și Farmacia Sa!

Calinic Arhiepiscopul, Vrei să fii sănătos?, ediția a doua, Editura Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, 2018

Sinaxar 24 iulie 2019

Sinaxar 25 iulie 2019