in

Rugăciune pentru cei în suferință, parohia Sfântul Pantelimon – Pitești

(Publicat în: 24 iulie 2016)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a săvârșit la biserica parohiei Sfântul Pantelimon din incinta Spitalului Județean Argeș o slujbă de mulțumire pentru binefacerile primire de la Dumnezeu, precum și pomenirea donatorilor.

Persoanele care au beneficiat de intervenții chirurgicale, au primit de la Părintele Luminilor șansa de a se naște a doua oară. Aceștia și-au manifestat recunoștința lor, prin rugăciune. La slujbă a participat și președintele Asociației Transplantaților din România, reprezentanți ai Consiliului Județean Argeș, DGASPC Argeș, conducerea Spitalului Județean de Urgență Pitești, precum și cel mai vechi tranplantat din România, care locuiește la Mărăcineni.

Bucuria de a dărui, parohia Turculești din protoieria Topoloveni

Sfântulița a venit acasă