in

Rugaţi-vă lui Dumnezeu din inimă – cateheză parohia Sfântul Apostol Andrei din Pitești

(Publicat în: 15 aprilie 2019)

Rugăciunea stăruitoare înseamnă rugăciune din inimă. Din inimă ne rugăm Domnului. El nu cere de la noi cuvinte filosofice. Căci nu e nici o putere care să se poată împotrivi iubirii. Iubirea este putere nebiruită, căci Dumnezeu este Iubire.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a organizat o activitate catehetică, în care părintele slujitor Vețeanu Alin Codruț de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din Pitești, a vorbit copiilor de la Grădinița „Luminișul pădurii” despre importanța rugăciunii și faptelor bune, precum și despre marea Sărbătoare a Învierii Domnului.

 

Zâmbet în suflet de copil, mănăstirea Glavacioc

Bătrâneți binecuvântate, parohia Retevoiești, protoieria Mioveni