in

Să fim copiii lui Dumnezeu, cateheză parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

Cu binecuvântarea Înalt Preasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, la Parohia Lăzărești s-a desfășurat o activitate catehetică . Părintele coslujitor Geantă Horațiu Ioan le-a vorbit elevilor claselor primare de la Școala Gimnazială Lăzărești, însoțiți de doamna profesoară de religie Geantă Solomon Petruța și doamna profesor învățământ primar Măndescu Roxana, despre bucuria de a fi copii ai Tatălui Ceresc și despre importanța participării la slujbele dumnezeiești din Casa Domnului, mai ales acum, în pragul sărbătorilor pascale.

S-a accentuat că cei ce Îl iubesc pe Dumnezeu, iubesc și biserica în care El sălășluiește și din care izvorăște lumina Sa în lume. La final, toți copiii au primit pliante cu învățături folositoare de suflet.

Ziua Unirii în parohia Albota, protoieria Pitești

Flacăra Centenarului Marii Uniri în comuna Domnești