in

Să învățăm pentru viitor, parohia Izvoru, protoieria Pitești

(Publicat în: 19 mai 2020)

Întru aceasta să cunoaşteţi, spunea Sfântul Grigorie, cât de mare lucru este milostenia, pentru că şi în acest veac ajută şi întru cel de dincolo, de bucurie duhovnicească umple, spre Dumnezeu apropie şi asemenea cu îngerii ne face. Că despre aceasta se zice în Scriptură: „Faceţi milostenie, ca şi vouă să vă fie milostiv Domnul. Daţi, zice, şi vi se va da vouă. Că scris este: „Pe focul cel aprins îl stinge apa, iar milostenia curăţeşte păcatele.”

Pentru a avea acces la școala online, 3 copii au primit, din partea părintelui Mihăilescu Daniel de la parohia Izvoru, protoieria Pitești, un calculator performant, monitor si imprimanta.

 

Dăruind vei dobândi, parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești

Zâmbet în suflet de copil, parohia Brătești, protoieria Curtea de Argeș