in

Să învățăm pentru viitor – parohia Rotărești, protoieria Pitești

(Publicat în: 7 octombrie 2019)

Pentru a fi aducătoare de roade duhovniceşti, bine plăcute lui Dumnezeu, faptele milosteniei trebuie să izvorască dintr-o iubire sinceră. Întotdeauna Creatorul priveşte la inima omului atunci când acesta săvârşeşte faptele milosteniei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului  prin  Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune caritabilă, în care părinții slujitori Mihai Gheorghe și Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești, protoieria Pitești, au oferit un ajutor financiar pentru un tânăr eminent, dar fără posibilități financiare.

 

ZIUA MONDIALĂ A ZÂMBETULUI sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Masă caldă pentru pentru persoanele nevoiașe, parohia Prundu III, protoieria Pitești