in

Să învățăm pentru viitor, parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena – Curtea de Argeș

Sfântul Iacob arată că transpunerea credinței se concretizează prin faptele milosteniei trupești ”că judecata e fără milă pentru cel ce n-a făcut milă, dar mila e biruitoare asupra judecății”. Mila omului ca fruct al iubirii este biruitoare în fața judecății.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, vine în ajutorul elevilor cu rezultate foarte bune la învățătură prin acordarea de ajutoare financiare.

Părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, dimpreună cu oameni de bine, au oferit burse pentru elevi care sunt premianți.

Ajutor la domiciliu în parohia Găvana IV din municipiul Pitești

Masa bucuriei în parohia Capul Dealului, protoieria Curtea de Argeș