in

Samarineanul milostiv, cateheză în parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 16 noiembrie 2016)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a organizat o activitate catehetică în biserica parohiei Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, la care au participat elevi de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr.

Preoții slujitori Arsulescu Ion Sebastian și Lipan Florentin au rostit un cuvânt catehetic în care au arătat importanța milosteniei și a iubirii aproapelui, prin învățăturile care se desprind din pilda Samarineanului milostiv

Puterea plantelor medicinale: Păpădia

Bătrâneți liniștite, parohia Sfinții Martiri Brâncoveni, protoieria Mioveni