btr
in

Samarineanul milostiv, parohia Ciocănăi, protoieria Pitești

(Publicat în: 18 martie 2020)

Valoarea pe care o are făptura umană înaintea lui Dumnezeu, așa cum este ea creată încă de la început, adică trup și suflet este evidentă din însuși faptul că Domnul nostru Iisus Hristos a venit să mântuiască nu numai sufletul, ci și trupul omului, împovărat de păcate și suferințe.

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic şi de Misiune, a desfăşurat o acţiune socială la parohia Ciocănăi, comuna Moşoaia din protoieria Piteşti, în care părintele slujitor Marinac Marius, a ajutat o familie  cu rechizite şcolare, jucării şi îmbrăcăminte.

 

Vizitarea duhovnicească a bolnavilor de la Centrul Medico-Social din Rucăr

VESTITORII PRIMĂVERII!, ediția a IV-a – concurs de creație la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Curtea de Argeș