in

Samarineanul milostiv, parohia Expo-Parc, municipiul Pitești

Dreptul Iov ne învață, zicând: „Au doar am lăsat eu pe cineva să iasă din uşile mele cu sânul deşert?“ Şi altul: „Pleacă-ţi urechea ta la cel sărac, că cel ce dă săracului nu va duce lipsă“. În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, prin proiectele sociale aflate în derulare, aduce bucurie în sufletele creștinilor care au nevoie de ajutor.

Preoții slujitori Nicolae Grecu și Odă Nicolae de la parohia Izvorul Tămăduiri – Expo-Parc din municipiul Pitești, au dăruit, oamenilor nevoiași, alimente, iconițe, cărți și îmbrăcăminte.

Corala Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului în concert la Alba Iulia

Predică la Duminica a XII-a după Rusalii