in

Samarineanul milostiv, parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 11 decembrie 2018)

„Adevăratul post este acela când nu numai ne înfrânăm, ci și împărțim săracilor și văduvelor ceea ce am fi cheltuit îndestulându-ne, astfel încât aceștia, dobândind astfel hrana, să-L roage pentru tine pe Dumnezeu și să facă postul tău jertfă bineplăcută Lui, precum spune Isaia: Frânge celui flămând pâinea ta, și pe săracii cei fără casă adu-i în casa ta.”

În Parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel, s-a desfășurat o acțiune socială. Preotul coslujitor Geantă Horațiu Ioan a adus o rază de mângâiere și speranță în casa unei familii nevoiașe, oferindu-le acestora haine și alimente.

Despre Sfinții Argeșului – cateheză parohia Țițești protoieria Mioveni

Hrană caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, protoieria Pitești