in

Samarineanul milostiv– parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

(Publicat în: 31 mai 2019)

Fiind făcut după chipul Stăpânului său, omul este dator să sădească în inimă sămânţa milei creştine. Din acest punct de vedere, mila nu este numai o însuşire dumnezeiască, ci şi una dintre virtuţile cu care se încununează adevăraţii creştini, podoabă nepreţuită şi fântână nesecată a veşnicelor bunătăţi.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a avut loc o acțiune socială în care părintele slujitor Crăcană Radu de la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie cu venituri modeste.

Elevi argeșeni premiați la Olimpiada Națională de Religie de la Oradea

Festivalul pentru copii RĂSĂRIT-A PRIMĂVARA, ediția a V-a