in

Samarineanul milostiv-Parohia Mavrodolu, mun. Pitești

Rugăciunea și postul formează cele două aripi cu care creștinul poate zbura până la Hristos, iar amândouă unite cu milostenia ne duc până în fața Preasfintei Treimi și formează cea mai sigură scară de mântuire pentru creștini.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, la îndemnul Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, a desfășurat o activitate filantropică la parohia Mavrodolu din Protoieria Pitesti, în care preotul slujitor Sturzeanu Dumitru-Victor a dăruit alimente pentru o persoană cu venituri modeste.

Doamne, împlinește rugăciunea mea după voia Ta – cateheză la Liceul Ion Mihalache din Topoloveni

Cercetând pe cei nevoiași, parohia Sfinții Voievozi, Protoieria Curtea de Argeș