in

Samarineanul milostiv, parohia Priboienii de Jos, Protoieria Topoloveni

(Publicat în: 1 februarie 2019)

Cea dintâi răsplată pe care ne-o oferă facerea de bine este bucuria inimii. Cei milostivi primesc în viaţa pământească ajutorul şi ocrotirea lui Dumnezeu. Pentru milostenia noastră, Mântuitorul nostru Iisus Hristos ne va ierta păcatele, cum spune Sfântul Apostol Petru: ”dragostea acoperă mulţime de păcate” (I Petru 4, 8).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin preoții slujitori Popescu Ion și Stan Stelian de la parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni, a adus bucurie creștinilor care au primit alimente pentru traiul zinic.

 

Manuale de Religie pentru elevii din parohia Ciumești, protoieria Mioveni

Legătura permanentă a omului cu Dumnezeu – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești