in

Săptămâna fructelor și legumelor donate, parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 2 decembrie 2019)

Mult lucrează Dumnezeu prin milostenia pe care o facem, dacă milostenia este săvârșită cu inima înfrântă. Obișnuința în fapta milosteniei biciuiește nepăsarea și comoditatea din noi, alungă zgârcenia și osândirea aproapelui din suflet, dându-ne inimă de mamă pentru toți oamenii și învățându-ne a fi lesne săritori la necazul celui de lângă noi.

Elevi de la Liceul Tehnologic Regele Mihai I, coordonați de doamna profesor Bălțatu Ramona Daniela, însoțiți de părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș, au donat produse alimentare unor familii nevoiașe.

„Gelozie” divino-umană

Milostenia, poartă către Cer, mănăstirea Glavacioc