in

Școala altfel în Protopopiatul Costești

(Publicat în: 22 aprilie 2016)

Din încredințarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, în baza parteneriatelor Biserică-Școală, a desfășurat întâlniri cu tinerii argeșeni și musceleni în Săptămâna altfel.

Elevii de la Școala Gimnazială din Costești, împreună cu dascălii lor, au mers în vizită la biserica din Costești, unde li s-a prezentat istoricul sfântului lăcaș, după care s-au deplasat la biserica de lemn Sfinții Trei Ierarhi și au vizitat sediul administrativ al Protoieriei.

Zâmbet în suflet de copil parohia Papucești II – Sfântul Apostol Andrei din Pitești

Învierea Domnului – cateheză la Școala Generală Tudor Arghezi din Pitești