in

Serbare de Crăciun la parohia Căteasca, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 28 decembrie 2019)

Prin Sectorul Învățământ și activități cu Tineretul-Biroul de Catehizare a organizat la Parohia Popești – Căteasca Serbarea de Crăciun în prezența preotului slujitor Sîrbu Ion Cornel, a doamnei director Firică Elena Adriana, a cadrelor didactice Ghiță Denisa, Matei Irina, Voicu Cristina, Dinu Flavia și a credincioșilor.

Copiii parohiei au lăudat Nașterea Domnului nostru Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,  din Sfânta Preacurata Fecioara Maria, prin colindele străbune și versurile poeților noștri, aducând sfântă  bucurie în sufletele părinților.

La sfârșitul serbării au primit daruri de la Moș Crăciun.

 

 

Masa bucuriei de Crăciun – parohia Drăguțești, protoieria Pitești

Bucuria Nașterii Domnului la Centrul Medico Social de la Dedulești, protoieria Pitești