in

Serbare de Crăciun la parohia Căteasca, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 26 decembrie 2018)

Prin Sectorul Învățământ și activități cu Tineretul-Biroul de Catehizare a organizat la Parohia Popești – Căteasca Serbarea de Crăciun în prezența preotului slujitor Sîrbu Ion Cornel, a doamnei director Firică Elena Adriana, a cadrelor didactice și a credincioșilor.

Copiii parohiei au lăudat Nașterea Domnului nostru Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,  din Sfânta Preacurata Fecioara Maria, prin colindele străbune și versurile poeților noștri, aducând sfântă  bucurie în sufletele părinților.

La sfârșitul serbării au primit daruri de la Moș Crăciun.

 

Solidari cu cei în suferință, parohia Rotărești, protoieria Pitești

Cercetarea aproapelui, parohia Sfinții Voievozi, Protoieria Curtea de Argeș