in

Serbare de Crăciun, parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 21 decembrie 2019)

Crăciunul, sărbătoarea bucuriei senine, ne cheamă să ne alipim de Mântuitorul lumii, Care ne vrea în slujba Sa cu bucurie: bucuria credinţei, bucuria rugăciunii, bucuria muncii, bucuria dăruirii şi chiar bucuria de a suferi în încercări. Aproape de Hristos, „Soarele dreptăţii”, noi ne vom bucura în orice situaţie, pentru ca, apoi, să transmitem raze de bucurie către cei din jurul nostru.

Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești a fost prezent la serbare de Crăciun la școala din localitate, unde a vorbit despre Praznicul Nașterii Domnului, îndemnând pe cei prezenți la păstrarea și pormovarea tradițiilor noastre strămoșești.

RUGĂCIUNE ȘI ÎMPODOBITUL BRADULUI la Biserica Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș

Concursul județean de creație plastică „Crăciunul în culorile României”, ediţia a II-a