in

Serbare pascală în biserica parohiei Căteasca, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 1 mai 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, pe baza parteneriatului Biserică-Școală, a organizat în parohia Popești Căteasca din protoieria Topoloveni o serbare cu prilejul Praznicului Învierii Domnului Iisus Hristos.

În biserica parohială, copiii Școlii Căteasca, în prezența doamnei director Adriana Firică, a cadrelor didactice și a părinților lor, au lăudat prin versurile poeților naționali și cântece cu caracter pascal aducând slavă Sfintei Învieri a Mântuitorului Iisus Hristos.

La sfârșit, părintele slujitor Sîrbu Ion Cornel, din partea parohiei, le-a dăruit copiilor și credincioșilor ouă roșii și pască.

Bucuria darului, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

Ajutor la domiciliu, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș