Sfânta Cruce, semnul iubirii lui Dumnezeu pentru noi – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului,  prin  Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activite catehetică la Școala Nae A. Ghica din Rucăr.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, s-a aflat în mijlocul elevilor clasei a IV a, unde a susținut cateheza cu tema ,,Sfânta Cruce – semnul iubirii lui Dumnezeu pentru noi.”

Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului ,,Biserica din Școală”, inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucār.

ZIUA EUROPEANĂ A PĂRINȚILOR sărbătorită la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân din Curtea de Argeș

Milostenia, coroana virtuților, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești