in

Sfânta Împărtășanie în viața unui creștin, cateheză parohia Izvorul Tămăduirii, municipiul Pitești

(Publicat în: 18 aprilie 2019)

Sfânta Euharistie este izvor de sănătate și sfințire, de pace și bucurie, dar și izvor de iubire jertfelnică și de putere spirituală, ca ajutor pentru a lupta împotriva patimilor egoiste, a duhurilor rele, a nedreptăților și a necazurilor din lume.

Elevii clasei a II-a C a Școlii Gimnaziale „Marin Preda” din cartierul Ceair, Pitești, conduși de d-na profesor de religie, Predescu Claudia, au participat la cateheza ”Sfânta Împărtășanie în viața unui creștin” susținută la Biserica Izvorul Tămăduirii de Preoții Grecu Nicolae și Odă Nicolae. Copiii au primit banane și mere, cărți de rugăciune și iconițe.

Ce ne grăiesc stomacul și intestinele

Masa bucuriei, parohiile Rotulești și Bascov, protoieria Pitești