in

Sfinții Îngeri, duhuri slujitoare – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 11 noiembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la parohia Rucărul de Jos,  Protoieria Câmpulung Muscel.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, au invitat la Sfânta Biserică,  elevii clasei a XII a de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr,  insoțiți de doamna prof. de Religie Durdun Oana și a susținut cateheza cu tema ,,Sfinții Îngeri – duhuri slujitoare”. La finalul activității copiii au fost miruiți și felicitați pentru prezența la Sfânta Biserică.

Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului  catehetic ,,Școala din Biserică” inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr.

,,Păcatul” de a nu fi Dumnezeu

Un pachețel pentru fiecare elev, mănăstirea Glavacioc