in

Sfințirea Dispensarului Medical Uman din Mărăcineni

(Publicat în: 5 martie 2020)

Ziua de 3 martie 2020 a fost o zi specială pentru comunitatea din Mărăcineni, deoarece a fost inaugurat noul sediu al Dispensarului Medical Uman, dotat cu echipamente și mobilier, conform standardelor în vigoare, oferind servicii medicale pentru cei aflați în suferință.

Părintele Arhiepiscop Calinic al Argeșului și Muscelului a fost prezent la acest eveniment și a oficiat slujba de sfințire, dimpreună cu un sobor de preoți.

Înaltpreasfinția Sa a rostit un cuvânt de binecuvântare și a felicitat pe ostenitorii care au făcut posibil construirea și amenajarea acestui dispensar, necesar pentru salvarea credincioșilor, dar și pentru tratarea celor care caută alinarea bolilor.

Domnul este ajutorul meu

Importanța și actualitatea postului în contextul lumii de azi